Horoskopi javor 1-7 Tetor per te gjitha shenjat/ Dashi me fillime te reja, Demi me fat me parate


Dashi

Keni një javë të re të rëndësishme për zhvillimin tuaj, me sfidat dhe pritshmëritë për të pasur sukses në detyra të ndryshme me të cilat do të angazhoheni. Disa nga projektet dhe rastet e rëndësishme gjatë javës do të lidhen me punën e përbashkët ose ndihmën nga një person i lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Njohjet e reja gjatë javës nuk do të jenë të rastësishme dhe do të luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mendoni me kujdes se si të zgjidhni ose zhvilloni problemet e familjes ose pasurisë tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm kur blini sende të reja për shtëpinë. Java mund të mbahet mend me disa ngjarje të rëndësishme në lidhje me një grua të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gratë dhe vajzat e reja të lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të duhet të lënë disa nga planet e tyre për t’u realizuar në një kohë më të mirë. Tani do të jetë e tepërt dhe e kotë t`i detyroni rrethanat të funksionojnë në favorin tuaj. Humbjet ose zhgënjimet nuk përjashtohen. Të rinjtë dhe adoleshentët do të duhet të pajtohen me potencialin e tyre real këtë javë. Shumë pak gjëra do të varen nga dëshirat tuaja, zhgënjimet nuk përjashtohen. Kjo është veçanërisht e vërtetë për pritshmëritë tuaja ndaj parave.

Demi

Do të jetë shumë e rëndësishme këtë javë të jeni me këmbë në tokë kur bëni plane, si për këto shtatë ditë ashtu edhe për të ardhmen e afërt. Problemet kryesore ose zhgënjimet mund të vijnë për shkak të gjykimit të pasaktë nga ana juaj, duke parë situata të caktuara përmes “syzeve rozë”. Java do të mbahet mend me disa ngjarje të papritura, dhe pavarësisht dyshimeve tuaja, këto përvoja kanë një ndikim të rëndësishëm dhe pozitiv mbi ju dhe veprimet tuaja. Java do të kërkojë më shumë vëmendje kur udhëtoni, veçanërisht nëse ka të bëjë me partnerin tuaj romantik. Java do të favorizojë një takim, bisedë ose veprim të përbashkët me një burrë të lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores, pavarësisht nëse ai është i afërmi juaj, klienti, kolegu. Kjo javë do të mbahet mend kryesisht me ngjarje të rëndësishme ose ndryshime në shtëpinë tuaj, me krijimin dhe zhvillimin e marrëdhënieve miqësore me njerëz nga vende të ndryshme, si dhe me përvoja të caktuara me një fëmijë apo nip. Java sjell një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një foshnjë ose një fëmijë. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë një javë interesante.

Binjakët

Këtë javë do të keni mundësinë të fitoni të ardhura të mira, por monitoroni me kujdes kostot që planifikoni të bëni ose që do të lindin papritur. Bilanci në buxhetin tuaj do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë javës, shmangni ndarjen e çështjeve tuaja financiare me njerëz të tjerë. Shmangni qëndrimin me ziliqarë ose njerëz jo të sinqertë. Gjatë kësaj jave do të kuptoni pamundësinë për të realizuar idenë ose planin tuaj në lidhje me punën ose biznesin, veçanërisht nëse mbështeteni te njerëzit nga familja ose të afërmit tuaj. Është e mundur që një i dashur të përjetojë humbje të vendit të punës, falimentim ose një situatë tjetër të pakëndshme në karrierë. Java do të kërkojë më shumë vëmendje në riparime ose përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj, të cilat do të lidhen me punësimin e specialistëve. Gjatë javës, çështjet tuaja financiare do të kenë një zhvillim pozitiv për ju. Kurseni, investoni në ide dhe plane që janë të rëndësishme për ju, por me mençuri. Kjo është një kohë kur ju mund të siguroni një farë stabiliteti dhe të përjetoni më lehtë disa vështirësi në të ardhmen. Disa prej jush do të jenë të lumtur me paratë që do të merrni nga një grua.

Gaforrja

Java që do të kaloni sjell disa vështirësi ose situata stresuese, por do kalojë pa humbje ose drama. Mbi të gjitha, përqendrohuni në shëndetin tuaj ose të të dashurve tuaj. Mos u ngutni të dëshpëroheni nëse zhvillimi i planeve dhe angazhimeve tuaja është i ngadaltë, i paqartë, me pengesa ose vështirësi të tjera. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve do të jenë të komplikuara, sepse ata vetë do të përqendrohen në problemet e tyre. Çfarëdo që të humbni këto ditë do të jenë një gjë e së kaluarës. Disa ngjarje këtë javë do t’ju japin dritë dhe qartësi në lidhje me disa ngjarje të javëve të ardhshme. Ju duhet liria e veprimit, një vend për gjëra të reja dhe njerëz në jetën tuaj. Disa nga ngjarjet e mira gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me një ngjarje të rëndësishme në jetën e një burri në rrethin tuaj të të afërmve. Java do të favorizojë zhvillimin e planeve tuaja profesionale, si dhe disa ide biznesi, me aktivitete që mund të përfshijnë anëtarë të tjerë të familjes tuaj. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë shanset e tyre të veçanta gjatë javës, kryesisht të lidhura me familjen e tyre, të cilat do të duhet t`i shfrytëzojnë sa më shumë. Grumbullimi në një rast të veçantë nuk përjashtohet.

Luani

Këtë javë keni më shumë kontroll mbi financat tuaja. Shmangni ofertat joshëse për fitime të shpejta ose investime të lehta. Bëni kujdes në marrëdhëniet financiare. Nëse prisni që dikush të shlyejë një hua që ju është dhënë kohë më parë, atëherë pritshmëritë tuaja mund të jenë të kota. Të paktën për këtë javë. Kushtojini absolutisht gjithë vëmendjen veprimeve ose marrëdhënieve me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gratë mbi moshën 35 vjeç, mund të kenë të ardhura ose fitime të mira financiare nëse punojnë në biznes ose tregti. Këtë javë, bisedime të ndryshme, të rëndësishme priten, kryesisht me gratë. Ju do të diskutoni mbi përfitimet e mundshme të veprimeve specifike ose të përgjithshme. Do të mendoni në mënyrë inovative, do të keni ide, do të kërkoni për realizim. Gratë e reja do të duhet të marrin shpejt një vendim në lidhje me një angazhim që do të duhet të realizohet brenda një kohe të shkurtër. Nëse disa nga planet tuaja vonohen për shkak të kokëfortësisë së njerëzve të tjerë, mos u shqetësoni. Gjithçka do të ndodhë kur duhet!

Virgjëresha

Keni përpara një javë në të cilën do të duhet të udhëzoni, por me takt dhe durim, ata që janë më të vegjël se ju. Ju mund t’u jepni atyre mësime të ndryshme të jetës, por mos ua impononi përvojën ose njohuritë tuaja nëse ata nuk janë të gatshëm të pranojnë këshillat tuaja. Disa ngjarje do të kërkojnë një përfshirje nga ana juaj. Disa nga ngjarjet e papritura gjatë javës do të lidhen me shtëpinë tuaj, pronën që zotëroni. Java do të favorizojë zhvillimin e planeve tuaja të udhëtimit. Ju do të keni kontakte dhe biseda interesante me miqtë që jetojnë në rajone ose vende të tjera. Ju mund të bëni plane të përgjithshme për veprimet e ardhshme kur situata në botë bëhet më e qetë. Është e mundur të udhëtoni gjatë javës. Disa nga situatat komplekse në këto shtatë ditë do të kenë të bëjnë me informacionin që mund të thuhet se është i rremë. Bëni kujdes në marrëdhëniet me njerëz që kanë një reputacion të keq, njerëz me identitet të rremë, me qëllime të pandershme.

Peshorja

Këtë javë do të angazhoheni në më shumë detyra që lidhen me njerëz nga familja ose të afërmit tuaj. Do të keni më shumë kontakte me njerëz që do të tërheqin vëmendjen tuaj me probleme të ndryshme. Ka shumë të ngjarë që ata të mbështeten tek ju për t’i zgjidhur ato. Gjatë këtyre shtatë ditëve, më shumë njerëz do t’ju kërkojnë për një shërbim ose këshillë. Do të ngarkoheni me më shumë angazhime në lidhje me problemet e familjes, me pagesa të faturave të ndryshme, të rëndësishme për familjen tuaj. Financiarisht, java sjell siguri në shtëpinë tuaj, falë veprimeve ose të ardhurave të të gjithë anëtarëve të familjes. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një surprizë në lidhje me një grua që njihni kohët e fundit. Gratë do të kërkojnë një zgjidhje të re për problemet e vjetra. Ju mund të duhet të bëni një armëpushim me njerëzit me të cilët keni pasur konflikte në të kaluarën ose keni përjetuar ndarje. Burrat do të duhet të veprojnë me kujdes për çështje që prekin familjen dhe të afërmit e ngushtë. Disa ngjarje do t’ju befasojnë dhe padyshim që do të jenë të pakëndshme.

Akrepi

Do të keni një humor të paqëndrueshëm, të ndryshueshëm pothuajse gjatë gjithë javës. Është e mundur që justifikimi juaj mund të jetë se kjo gjendje është për shkak të telasheve ose stresit që keni përjetuar javët e fundit. Përdorni këto shtatë ditë për të menduar me kujdes për arsyet që ju bëjnë kaq të pakëndshëm. Shmangni fajësimin e njerëzve të tjerë. Përpjekjet për t’ju mashtruar do t`i kuptoni shpejt dhe do t`i refuzoni. Kjo do të jetë një javë e këndshme për të udhëtuar me familjen ose për arsye familjare. Do të përjetoni një surprizë të këndshme në lidhje me një fëmijë që jeton në një qytet ose vend tjetër. Është e mundur që kjo surprizë të ketë lidhje me një vizitë të ardhshme ose një ngjarje tjetër të madhe. Këtë javë do të prisni me padurim një letër ose telefonatë me një vajzë apo një grua të re. Gratë Akrep do të kenë takime dhe biseda interesante që do t’i ndihmojnë ato të organizojnë disa plane të rëndësishme për muajin e ardhshëm. Takimet dhe njohjet e papritura nuk përjashtohen. Burrat do të jenë në gjendje të heqin qafe disa detyrime dhe marrëdhënie të pakëndshme. Monitoroni me kujdes kontaktet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores dhe Ujorit dhe mos nxitoni në veprime ose vendime që lidhen me njerëz të tillë.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të shmangni bërjen e planeve të parave. Mos bëni ose kërkoni premtime në lidhje me paratë, edhe nëse ato kanë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj. Këtë javë mund ta mbani mend me ndryshime të papritura në shtëpinë tuaj. Këto mund të përfshijnë lëvizjen ose mobiljet e reja. Gjatë javës mund të habiteni nga një dhuratë ose do të gjeni sendin e humbur (të harruar) të dikujt. Këtë javë do të merrni lajme në lidhje me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Ky lajm mund t’ju befasojë, pasi nuk keni pasur informacion paraprak për një ngjarje të tillë. Këtë javë do të shqetësoheni për një problem shëndetësor të një personi që njihni dhe zhvillimi i të cilit do të jetë problematik. Gratë do të entuziazmohen për lajmet e ndryshme që do të marrin gjatë javës. Disa prej tyre do të krijojnë shqetësime, ankthe, pasiguri dhe madje edhe frikë për të ardhmen. Burrat do të shijojnë dhuratat ose përfitimet e vogla që do të sigurojnë gjatë këtyre shtatë ditëve në një mënyrë apo në një tjetër.

Bricjapi

Këtë javë do të duhet të mobilizoheni sa më shumë që të jetë e mundur për të mbrojtur veten nga disa tronditje ose përvoja negative në jetën tuaj të përditshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të lindin situata të ndryshme stresuese që do t’i keni provuar tashmë në të kaluarën me njerëz të tjerë ose diku tjetër. Shmangni blerjen e mallrave të përdorura, marrjen me qira ose huazimin e sendeve, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të befasoheni nga një dhuratë ose një lloj përfitimi tjetër që mund të vijë përmes një personi nga familja juaj ose dikujt që ju do. Ngjarje ose përvoja interesante do të ndodhin rreth një burri. Gratë Bricjap do të jenë shumë të padurueshme gjatë këtyre shtatë ditëve. Padurimi dhe dëshira për të arritur një sukses ose pozitë të caktuar mund t’i përfshijë ato në një konflikt të padëshiruar dhe të pakëndshëm. Burrat do të kenë shumë punë për të bërë, por jo gjithçka do të bëhet me dëshirë.

Ujori

Këtë javë do të përjetoni një ngjarje interesante ose të rëndësishme. Në përgjithësi, të afërmit dhe ndoshta miqtë do të luajnë një rol pozitiv në jetën tuaj këtë javë dhe tjetrën. Prisni një ofertë ose ftesë që nuk duhet të nguteni ta pranoni ose refuzoni. Jepini vetes kohë për të vlerësuar opsionet tuaja përpara se të jepni një përgjigje. Këtë javë mund të merrni një ofertë ose mundësi për të blerë diçka me interes për ju. Ngjarjet në lidhje me shitjen e sendeve ose pasurisë që zotëroni janë të mundshme. Në terma materialë, kjo javë do të favorizojë veprime të ndryshme nga të cilat prisni përfitim ose sukses. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të lumtur nga paratë ose një dokument që do të vijë përmes ndonjë institucioni ose përfaqësuesi të një kompanie, organizate, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të kenë kujdes në lidhje me fëmijën e tyre, arsimimin, shëndetin ose jetën personale.

Peshqit

Këtë javë do të takoni një person i cili do të shkaktojë disa konfuzione në mendimet, idetë ose planet tuaja. Këtë javë do të përjetoni një ndarje nga jeta me një person, misioni i të cilit në jetën tuaj ka mbaruar. Kjo javë do të jetë përgjithësisht e zënë me punët dhe marrëdhëniet tuaja të brendshme. Një i afërm mund të ketë një problem shëndetësor që do të zgjasë më shumë për t`u trajtuar. Disa prej jush do të përjetojnë një ndryshim të padëshiruar të vendbanimit ose do të duhet të zgjidhin një problem të pakëndshëm me fqinjët, qiramarrësit ose pronarët. Kontaktet tuaja profesionale ose të biznesit do të kenë zhvillim të mirë këtë javë. Është e mundur të vijnë ide të reja, interesante. Java premton të sjellë para përmes një dokumenti. Gjatë javës, një grua nga rrethi juaj i të afërmve do të përpiqet të kundërshtojë dëshirën ose idenë tuaj. Burrat do të kenë ditë më stresuese në familjen e tyre. Kjo mund të jetë për shkak të ndryshimeve që po ndodhin tani dhe krijimit të presionit mbi të gjithë anëtarët e familjes. Gratë do të vendosin për çështje të rëndësishme. Kjo është një javë e fuqishme për ju kështu që veproni me guxim në detyrat që kanë rëndësi për ju.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *