Ky do jete muaji qe do ju mbushi xhepat plot/ Horoskopi i muajit TETOR 2022 per parate, punen dhe dashurine


Dashi

Dashuria

Dashuria do t’u buzëqeshë të lindurve nën shenjën e zodiakut të Dashit këtë muaj. Ata do të ndihen shumë të lumtur dhe kjo do të tërheqë njerëzit. Ata do të argëtohen me partnerin duke bërë aktivitetet që u pëlqejnë, së bashku do të arrijnë të formojnë një ekip. Dashi do të ketë një magnetizëm të fortë i cili do t’i tërheqë njerëzit dhe do t’i bëjë ata të dashurohen.

Puna

Në punë do e drejtoni shumë mirë biznesin tuaj. Do të përshtateni me një punë të re ose me ndryshimet në drejtim brenda kompanisë ku punon. Do të promovoheni dhe do të keni një rol të ri në profesionin tuaj. Për ata që kërkojnë punë, kjo është periudha më e përshtatshme, pasi do të gjejnë atë që kërkojnë.

Paratë

Kjo shenjë do ndihet shumë me fat, pasi paratë do të hyjnë shumë lehtë dhe me mjete të pazakonta, që nuk kanë të bëjnë fare me punën dhe me rrogën. Ka shumë mundësi që dashi të fitojë diçka në llotari dhe të takojë dikë gjatë pushimeve që i ofron mundësinë për një punë më të mirë ose një biznes të ri. Gjithçka do jetë pozitive për të lindurit e kësaj shenje. Do të rrezikojnë shumë me investimet, por gjithsesi do të jenë me fat. Këshilla është të jeni gjithmonë shumë të kujdesshëm me paratë.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mirë sipas parashikimeve të horoskopit Shtator 2022, edhe pse kjo shenjë mund të përjetojë disa probleme me dietën dhe humbjen e peshës. Këshilla është të mos fiksoheni , pasi është në rregull të ndiqni një dietë dhe të qëndroni të dobët, por mos e teproni.

Demi

Dashuria

Dashuria do t’i bëjë shumë mirë kësaj shenje. Do të ketë disa mundësi për t’u dashuruar, pasi do të ketë shumë jetë sociale dhe do të takojë shumë njerëz. Këshilla është të argëtoheni në vend që të kërkoni diçka serioze me dikë, pasi mund të keni probleme me joshjen dhe nuk do të dini si t’i bëni mirë personit, i cili mund të keqkuptojë sjellje të caktuara. Ata që janë në një lidhje do jenë të lumtur dhe do dalin shumë me partnerin për t’u argëtuar.

Puna

Në punë, sipas horoskopit të Demit për shtator 2022, gjithçka do jetë e rregullt. Demi do të bëjë më të mirën, por nuk do të ndalojë së argëtuari, sepse aty do të ketë perspektivën e nevojshme për të zgjedhur opsionin e duhur për karrierën e tij. Ata që kërkojnë punë do të kenë shumë mundësi për të gjetur atë që kërkojnë.

Paratë

Paratë do vijnë shumë lehtë këtë muaj për shenjën e demit. Ekonomia do të ecë mirë falë këndvështrimit argëtues dhe krijues. Nëse investon në shtator do të keni shumë, pasi instinktet e tij do t’i bëjnë shumë mirë.

Shëndeti

Shëndeti, sipas horoskopit të shtatorit 2022, do jetë i mirë për të lindurit e shenjës së zodiakut të demit, do ndiheni mirë dhe do keni shumë energji. Nëse sëmureni pak, do të gjeni mënyra për t’u shëruar shpejt. E rëndësishme është të mos jeni të fiksuar pas shëndetit. Dalja dhe argëtimi do të jenë mënyrat më të mira për t’u ndjerë më të fortë dhe më mirë.

Binjakët

Dashuria

Në dashuri gjërat do vazhdojnë mirë , nuk do ketë ndryshime apo drama dhe nuk do jetë gjëja më e rëndësishme këtë muaj. Për ata që janë të martuar ose në një lidhje, gjithçka do të mbetet e njëjtë. Nga ana tjetër, beqarët do vazhdojnë të mos jenë në një lidhje. Është një muaj që do të konfigurohet për shenjën e binjakëve më shumë për argëtim sesa për dashuri.

Puna

Në punë do ia dalë shumë mirë. Do të duhet të planifikoni të ardhmen, bazuar në përvojat e fundit. Ai do të vendosë t’i qaset jetës së tij profesionale në një mënyrë tjetër për të qenë i suksesshëm.

Paratë

Ekonomikisht do jetë një muaj i mbarë . Të gjitha pritshmëritë e shenjës do të mbulohen dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për këtë.

Shëndeti

Do të duhet të pushoni më shumë dhe t’i jepni përparësi gjërave siç duhet. Do të jetë mirë të mos shpenzoni energjinë tuaj për gjëra që nuk janë të rëndësishme. Do t’ju duhet të flini më shumë për të rifituar forcën.

Gaforrja

Dashuria

Në dashuri gjithçka do jetë normale për këtë shenjë të horoskopit. Ata që jetojnë në një lidhje dashurie do ecin mirë dhe gjithçka do jetë në ekuilibër. Beqarët me siguri do të takojnë persona të rinj, por shtatori nuk do të jetë muaji i duhur për të rënë në dashuri me dikë apo për të nisur një lidhje.

Punë

Në punë gjërat do vazhdojnë të ecin shumë mirë , por nuk do jetë gjëja më e rëndësishme këtë muaj. Nga ky moment deri në fund të vitit shenja e Gaforres do të vazhdojë me inercinë që është krijuar në muajt e mëparshëm. Do t’i përkushtohet planifikimit të jetës së tij profesionale, por pa marrë masa.

Paratë

Nga pikëpamja ekonomike, do të jetë një muaj i shkëlqyer. Paratë nuk do të jenë më në qendër të jetës tuaj  këtë muaj, por gjithsesi do të jeni shumë mirë financiarisht. Do t’i arrini të gjitha qëllimet  , do të investoni në shtëpi e tij, do të bëjë përmirësime dhe do t’i plotësoni familjes tuaj disa teka.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mire dhe do të ndiheni mirë. Falë kujtesës dhe fuqisë terapeutike të kujtimeve,  do të jeni në gjendje të shëroheni nga traumat dhe përvojat e kaluara që ishin ankoruar në mendjen tuaj. Këshilla është të pastroni mendjen, në mënyrë që të ndiheni më të lehtë dhe të pushoni mirë.

Luani

Dashuria

Dashuria nuk do të bie në sy këtë muaj për ata që kanë lindur nën shenjën e zodiakut të Luanit. Kushdo që po përjeton një lidhje dashurie, gjithçka do shkojë normalisht, nuk do ketë probleme të veçanta apo situata të çuditshme për t’u përballur.

Puna

Do të ndiheni i sigurt në ato që bëni dhe i sigurt se tashmë i keni arritur qëllimet tuaja, ju e dini se duhet të qëndroni të vendosur nëse dëshironi që të ngjiteni sa më lart,  pork jo nuk do të jetë më e rëndësishmja. Luani do të punojë më i qetë, për të shmangur stresin. Ata do të fillojnë të planifikojnë ide të reja projekte të reja për të vazhduar krijimin dhe inovacionin brenda vendit të tyre të punës.

Paratë

Paratë do të vijnë shumë lehtë dhe në mënyra të ndryshme. Keni një intuitë shumë të mirë investimi, do ndiheni euforik dhe mund të shpenzoni në gjëra të panevojshme. Në gjysmën e dytë të muajit kjo shenjë do të jetë më e matur dhe kursimtare dhe mund të marrë disa para shtesë ose një rritje page.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do të ndiheni plot forcë dhe vitalitet. Këshilla është të shfrytëzoni rastin për të lënë mënjanë gjithçka për të shmangur lodhjen dhe stresin.

Virgjëresha

Dashuria

Në dashuri gjërat do shkojnë shumë mirë për beqarët, pasi atraktiviteti i tyre do jetë i jashtëzakonshëm dhe magnetizmi i tyre do të tërheqë shumë persona, të cilët do t’i konsiderojnë të lindurit e shenjës së virgjëreshës të bukur dhe shumë joshës. Nga ana tjetër ata që jetojnë në një lidhje dashurie apo janë të martuar do të vazhdojnë me problemet e muajit të kaluar . Mes dy partnerëve mund të ishte krijuar një marrëdhënie fuqie dhe një mungesë mirëkuptimi që mund të çonte në ndarje.

Puna

Në punë, do ia dilni shumë mirë. Kjo shenjë e zodiakut mund të marrë një ofertë të shkëlqyer pune. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, kjo do të jetë një kohë e mirë për të gjetur atë që dëshironi.

Paratë

Me para do të jeni shumë mirë, do të jeni me fat dhe do të keni mundësi të bëni biznes dhe të fitoni para në mënyrë të papritur. Megjithatë, gjatë muajit shtator, shenja e virgjëreshës mund të ketë një sherr të madh me partnerin për paratë në fund të muajit.Do të jetë mirë t’i kushtoni vëmendje asaj që shpenzoni nëse nuk dëshironi të keni probleme. Gjatë javës së fundit të muajit, mund të merrni një shumë të madhe parash.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i shkëlqyer këtë muaj. Shenja e virgjëreshës do ndihet mirë, e fortë dhe energjike dhe do ndihet sikur është gati të pushtojë botën. Nuk do të heqë dorë nga asgjë dhe do të ketë më shumë qartësi se zakonisht. Do të ndiheni shumë të sigurt për çdo gjë.

Peshorja

Dashuria

Dashuria do të shkojë shumë mirë për të lindurit në shenjën e zodiakut. Do t’i qaseni dashurisë në një mënyrë ndryshe nga zakonisht. Dashuria do të pushojë së qeni diçka e kësaj bote, hyjnore, shpirtërore dhe racionale në të njëjtën kohë. Kjo do të thotë se do të përpiqeni të lidheni me partnerin në një mënyrë intelektuale, shpirtërore dhe racionale. E rëndësishme është që kjo të ketë të njëjtën shkallë vlerash dhe interesash. Ata që janë beqarë do ta gjejnë dashurinë.

Puna

Në punë kjo shenjë do ia dalë shumë mirë. Gjithçka do vijojë me një ritëm normal , pa ndonjë risi apo ndryshime të veçanta. Nuk do të jetë aq i rëndësishëm ky muaj sa ishte muaji i kaluar. Do ta lini veten të rrëmbehet nga inercia e një shoqërie.

Paratë

Me paratë bilanci do jetë shumë i mirë, gjithçka do rrjedhë normalisht dhe paratë do të mbërrijnë dhe as nuk do t’ju duhet ta mendoni. Do të ndiheni i lumtur sepse paratë do bëjnë që të jetoni i lumtur dhe të fokusohet në gjëra të tjera.

Shëndeti

Shëndeti sipas horoskopit të shtatorit 2022 do jetë i mirë. Peshorja do ndihet energjike dhe do dëshirojë të bëjë shumë aktivitet.

Akrepi

Dashuria

Në dashuri, do të ketë ndryshime. Mënyra juaj për të vlerësuar njerëzit do të ndryshojë dhe do të vlerësoni më shumë lloje të tjera gjërash. Që në fillim personi tjetër do të duhet të lidhet intelektualisht me këtë shenjë dhe interesat e tij do të duhet të jenë të njëjta. Nuk do të dashuroheni në mënyrë romantike, por intelektuale apo platonike me një mësues apo dikë të paarritshëm për këtë shenjë në një farë mënyre.

Puna

Në punë, do ia dilni shumë mirë. Shtatori do të jetë një muaj i qetë në vendin e punës dhe do të kërkojë më pak vëmendje. Kushdo që është pa punë dhe kërkon punë mund të marrë një ofertë të mirë pune dhe të ndihet me fat.

Paratë

Akrepi nuk do të duhet të shqetësohet shumë për aspektin financiar, sepse paratë do të vijnë lehtësisht këtë muaj. Për të do të fillojë një zgjerim ekonomik,i cili do të zgjasë rreth dy muaj. Këshilla është të përfitoni prej saj dhe të kurseni.

Shëndeti

Shëndeti, do të jetë i rregullt dhe java e fundit e muajit do të përmirësohet më tej dhe Akrepi do të ndihet më i fortë dhe më energjik. Ju mund të keni nevojë për një masazh dhe një dietë të pasur me fibra për të përmirësuar shëndetin e zorrëve.

Shigjetari

Dashuria

Për beqarët shtatori është muaji i duhur për t’u dashuruar, veçanërisht nëse shkoni me pushime në një vend të huaj. Nga gjysma e dytë e muajit ka shumë mundësi që dashurinë ta gjeni në vendin e punës apo në të njëjtin vend pune. Shigjetari do të ndihet i tërhequr nga dikush me fuqi ose që mund t’i ndihmojë ata të pozicionohen në punë. Kjo shenjë di si të trajtojë të tjerët në të gjitha mjediset. Nëse tashmë jeni në një lidhje, çdo gjë do shkojë mirë, me partnerin do të mund të kuptoni njëri-tjetrin dhe nuk do keni asnjë problem.

Puna

Në punë Shigjetari do jetë i shkëlqyer sipas parashikimeve të horoskopit për shtatorin 2022. Gjatë këtij muaji mund të tundoheni nga ofertat e reja të punës, brenda dhe jashtë kompanisë aktuale. Do të jeni i suksesshëm në punën aktuale. Reputacioni profesional do të rritet dhe kjo do të jetë koha e duhur për të kërkuar një pozicion me përgjegjësi më të madhe dhe për të aspiruar një rol më të lartë.

Paratë

Gjendja financiare do të jetë normale këtë muaj, megjithëse do t’iu duhet të kurseni shumë , sepse mund t’i shpenzoni të gjitha paratë për pushime. Por për këtë shenjë nuk do jetë problem, pasi i pëlqen të kursejë dhe grumbullojë para.

Shëndeti

Për sa i përket shëndetit, sipas horoskopit të shtatorit 2022, mund të ndiheni të lodhur. Do të merrni përsipër shumë përgjegjësi dhe shumë punë. Këshilla është të pushoni sa më shumë dhe t’i jepni vetes kohë për gjumë në fundjavë. Në këtë mënyrë do të mund të rifitoni forcat dhe do të ndiheni më mire.

Bricjapi

Dashuria

Dashuria nuk do jetë shumë e rëndësishme për ju këtë muaj , pasi do të jeni i zhytur në çështje të reja dhe kjo sigurisht nuk do të jetë më e rëndësishmja, edhe nëse nuk do të ketë grindje, kriza apo ndarje. Për ata që janë beqarë, shtatori nuk do të jetë muaji i duhur për t’u dashuruar, por do jetë muaji për t’u lidhur.

Puna

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të mund të arrijnë qëllimin e tyre dhe gjithçka që kanë ëndërruar gjithmonë për karrierën e tyre. Do të keni prioritet punën, sepse do të dëshironi të keni sukses në aspektin profesional dhe të përfliteni. Nëse përpiqeni, do të keni sukses.

Paratë

Jeta ekonomike do jetë normale sipas horoskopit të Bricjapit për shtator 2022 . Nuk do mungojnë ekseset, momentet e dedikuara për kursim dhe nuk do shqetësoheni për paratë këtë muaj.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mirë sipas horoskopit të shtatorit 2022 , por Bricjapi ka shumë gjasa të ndiejë nevojën për të pastruar trupin e tij. Mund të ketë edhe probleme me vetëvlerësimin gjatë këtij muaji, do t’i duhet të vlerësojë më shumë veten, të ndihet mirë shoqërisht dhe me partnerin.

Ujori

Dashuria

Në dashuri do të ndiheni mirë. Për ata që janë beqarë, ky muaj do jetë momenti ideal për dashuri. Ata në fakt mund të takojnë dikë të veçantë dhe të bien thellë në dashuri. Gjatë javës së fundit të muajit kjo shenjë do jetë veçanërisht tërheqëse.Kush është i martuar apo në një lidhje dashurie, ky muaj do jetë më romantik se zakonisht, sidomos gjatë javës së fundit të muajit.

Puna

Puna do të jetë një nga gjërat më të rëndësishme në jetën tuaj këtë muajdo të fokusoheni tek puna. Nëse e bën këtë,  do të merrni ekuilibrin emocional që iu nevojitet.

Paratë

Me paratë çdo gjë do jetë e rregullt, sipas horoskopit të Ujorit 2022, por gjithsesi kësaj shenje do i duhet të punojë shumë që të ardhurat të vazhdojnë të rriten. Partneri juaj do ketë probleme financiare dhe do duhet ta ndihmoni. Do të ketë më shumë se një argument për shkak të parave.

Shëndeti

Ka shumë të ngjarë të ndiheni të plogësht dhe të lodhurgjatë këtij muaji, por gjatë javës së fundit kjo do të ndryshojë dhe do ta mbyllni muajin duke u ndjerë të fortë dhe energjikë.

Për ju do të ishte e nevojshme të eliminonit nga jeta gjithçka që ju lodh. Në këtë mënyrë do të lehtësoni jetën dhe do të rifitoni forcat tuaja.

Peshqit

Dashuria

Në dashuri gjithçka do të mbetet e njëjtë: nuk do të ketë asgjë të mirë dhe asgjë të keqe,por nuk do të mjaftojë të jeni të lumtur. Ajo që keni me partnerin, për ata që jetojnë në një lidhje në çift, është një problem që ka mbetur i pazgjidhur.

Punë

Në punë do ketë stabilitet dhe zgjerim. Puna do t’i shpërblejë të lindurit e kësaj shenje  dhe gjithashtu do të arrini sukses profesional. Do të duhet të udhëtoni për punën dhe kjo do t’iu pëlqejë.

Paratë

Nga pikëpamja ekonomike, gjithçka do jetë e rregullt. Do t’ju duhet të pastroni financat tuaja dhe të eliminoni të gjitha shpenzimet e panevojshme.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mirë. Me ushtrimin e sportit apo ndonjë terapi relaksimi, të lindurit e kësaj shenje do të ndihen edhe më mirë. Këshilla është të zbuloni se me cilën terapi trupi dhe mendja juaj fillojnë të ndihen më mirë dhe që këtu ta praktikoni atë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *