Lekure e paster si bebe/ Keto jane VAJZAT VIP qe perdorin recetetat BIO (ruajini maskat)


Ja cilat jane disa nga maskat shume te thjeshta qe perdoren edhe nga Vip-at :

Almeda Abazi – maske me kafe turke, kanelle, mjalte, kos dhe te verdhe veze.

Modelja shqiptare prej vitesh tani praktikon kete perzierje. Ajo perzien kanellen me kafe turke, me shume pak kos, me te verdhen e vezes dhe me mjalte. Pasi masa te behet kremoze e aplikon ne fytyre per 20-30 minuta dhe me pas e lan duke e ferkuar shume pak. Me pas e lyen fytyren me te bardhen e vezes dhe e le per 10-15 minuta. Scrubi qe preferon Almeda eshte me kafe turke dhe vaj ulliri. Ajo preferon gjerat bio dhe nje here ne muaj mund te besh nje pastrim ne qendra estetike.

Ledina Çelo – maske me te bardhen e vezes, vaj ulliri dhe mjalte.

Ledina perdore mjaltin me te bardhen e vezes dhe me pak vaj ulliri. Pas perzierjes e aplikon ne fytyre per 10-15 minuta dhe e pastron me uje te vaket me pas.

Leonora Jakupi – maske me veze, limon dhe mjalte.

Leonora Jakupi ne nje interviste tregoi se nje nga maskat me efektive qe ajo perdore eshte ajo me te verdhen e vezes, pak limon dhe mjalte. Kjo maske e ben lekuren me te fresket dhe me te shendetshme.
Pas perzieres e aplikon ne fytyre per 10 minuta dhe e pastron me uje te bollshem me pas.

Veza lufton papastertite e lekures duke e ushqyer ate ne te njejten kohe dhe parandalon aknet.

Scrubi qe ajo gjithashtu preferon eshte ajo me vaj ulliri dhe kafe turke.
Scrub-i largon qelizat e vdekura dhe ndihmon ne pastrimin e lekures.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *